Bıyık Ekimi Öncesi

0
Bıyık ekimi öncesi süreç
Bıyık ekimi öncesi süreçte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bıyık Ekimi Öncesi

Bıyık ekimi, son zamanlarda hızla artan bir uygulamadır. Gür ve dolgun bıyıklara sahip olmak isteyen birçok kişi çareyi bıyık ektirmekte bulmaktadır. Bıyık ekimi öncesi dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bıyık ektirmeye karar vermeden önce dikkatli bir araştırma sürecine giren kişi, daha sonra doğru ekim merkezini bularak yeni bıyıklarına kavuşabilir.

Bıyık Ekimi Öncesi Karar Aşaması

Bıyık ekimi öncesi karar aşaması en zor süreçtir. Tamamen ya da kısmi köselik sebebiyle bıyıkları istediği gibi çıkmayan kişiler senelerce bu eksiklikle yaşarlar ancak bu durum belirli bir süre kişiyi psikolojik olarak rahatsız etmeye başlar.

Karar aşamasında şu soruları yanıtlamak size yardımcı olacaktır;

 • Bıyıklarınızın olmadığını ya da eksik/kötü göründüğünü ne sıklıkla düşünüyorsunuz?
 • Bıyıklarınızın gürleşmesi için çeşitli yöntemler denediniz mi?
 • Bıyık ekimi için uygun musunuz?
 • Bıyık yüzünüze yakışıyor mu? /olsaydı sizce yakışır mıydı?
Bu yazılarımıza da göz atın ⇒  Bıyık Ekimi Sonrası 

Bıyık ekimi öncesi internet araştırması yapın.

Bıyık ekimi karar aşamasında internet üzerinde çeşitli araştırmalar yapılmalı ve bıyık ekimi ile ilgili kafanızdaki tüm soruları yanıtlamış olmalısınız. Bıyık ekimi, yüz bölgesine yapıldığı için bazı ufak riskler içermektedir. Tarafsız ve ticari amaç gütmeyen kaynaklardan bıyık ekiminde komplikasyonlar ile alakalı gerçek bilgiler öğrenmeye çalışın. Bıyık ekimi öncesi aklınıza takılan diğer soruları ise doktorunuza sorabilir ve daha net, doğru bilgiler alabilirsiniz.

Bıyık ekimi için uygun olup olmadığınız öğrenin.

Bıyık ekimi yine kendi kıl köklerinizden gerçekleştirilecek bir işlemdir. Bıyık ekimi öncesi karar aşamasında, Bıyık ekimi için uygun olup olmadığınız öğrenmenin en kolay yolu analiz ve muayene için bir saç ekimi merkezine gitmektedir. Saç ekimi merkezlerinin büyük çoğunluğu bu muayeneleri ücretsiz olarak yapmaktadır.

Daha Önce Ekim Yaptırmış Kişilerle Görüşün.

Bıyık ekimi öncesi daha önce bu operasyonu yaptırmış kişilerle konuşmak, birebir duygu ve düşüncelerini almak ve sonuçları canlı canlı görmek karar aşamasında faydalı olacaktır ancak unutmayın ki, her operasyon kişisine özeldir. Başka bir kişinin operasyonu kötü geçti diye sizinki de kötü geçecek diye bir şey yokken tam tersi şekilde başkası çok iyi sonuç aldı diye sizinki de kesin öyle olacak diye bir şey yoktur.

Bıyık Ekimi Öncesi Merkez Seçimi:

Bıyık ekimi işlemi saç ekimine göre biraz daha hassas bir işlemdir. Bunun temel sebebi yüz bölgesine yapılıyor olmasıdır. Bıyık ekimi için merkez seçiminde bu yüzden oldukça hassas davranmanız gerekmektedir.

 • Merkez ve doktora karar vermeden önce referansları incelemeyi unutmayın.
 • Bıyık ekimi öncesinde en az 2 doktor ile yüzyüze görüşerek aklınıza takılan soruları sorun.
 • Bıyık ekimi, saç ekimi gibi micro cerrahi bir operasyondur ve sadece doktorlar tarafından, sağlık bakanlığınca onaylı merkezler ve hastanelerde yapılmalıdır.
Saç ekimi merkezi seçimi ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi “İyi Bir Saç Ekimi Merkezi Nasıl Olmalıdır” konulu yazımızdan da alabilirsiniz.

Operasyon Günü Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Bıyık ekimi öncesi operasyon günü, yüzünüze sürtmeyecek kolay giyilip çıkarılacak kıyafetler tercih ediniz.
 • Sigara operasyon sürecini zorlaştırdığı gibi iyileşme sürecini geciktirir o yüzden bıyık ekimi öncesi sigara içmeyiniz.
 • Bıyık ekimi için planlama yapılırken abartılı isteklerden ve beklentilerden kaçınınız.
 • Operasyon günü hafif yiyeceklerle karnınız tok olarak hastaneye geliniz.
 • Bıyık ekimi öncesi varsa doktorunuza sormadan hiç bir ilaç almayınız.
 • Alkol kullanmayınız.
 • Varolan bıyığınız varsa siz kesmeyiniz. Bıyıklar operasyon  günü doktor analizinden sonra hastane ortamında kısaltılırlar.
 • Yeşil çay ve kahve gibi kafein içeren içeceklerden uzak durunuz.
İlginizi çekebilecek bir diğer yazımız ⇒  Bıyık Ekimi Nasıl Yapılıyor?

 

 

0

İlgili Makaleler