Pubik Bölgeden Ekim

0
Pubik bölgeden saç ekimi
Pubik Bölgeden Ekim Yapılmasının Avantaj ve Dezavantajları vardır

Pubik Bölgeden Saç Ekimi ve Kaş Ekimi

Kadınlarda pubik bölgeden saç ekimi ve kirpik ekimi son günlerde çok konuşulan bir konudur. Çeşitli avantajları sebebiyle gündeme gelen pubik bölgedeki kıllarla yapılan ekimler, ilk bakışta yadırgansa da uygulanma sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Pubik Bölge Neresidir?

Pubik Bölge
Pubik Bölgenin Vücudunumuzdaki yeri

Pubik Bölge, en basit tanımıyla cinsel organın kıllarla kaplı dış çevresini ifade etmektedir. Yukarıda, karnın bittiği nokta, sağ ve solda kalça kemiğinin alt kenarları ile başlamaktadır, dış cinsel organın üst kenarı ile biter.

Kadınlarda bu alan üçgen şeklinde iken erkekler de ise baklava şekline yakındır.

Erişkinlerde pubik bölge kıllarla kaplıdır.

Güçlü kıl yapısıyla dikkat çeken bu bölgedeki kıllar, genellikle sadece yaşlanma süreciyle dökülme yaşamaktadır. Pubik bölgedeki kıl yapısı, çocuklukta ince cansız tüyler şeklindeyken, erkeklerde androjen hormonu kadınlarda ise östorojen hormonunun oluşmaya başlamasıyla güçlü, kıvrımlı yapıda kıl üretimi başlar.

Güçlü kıl yapısı sebebiyle pubik bölgeden saç ekimi gün geçtikçe popüler hale gelmektedir.

 

 

***
Saç ekimi için donör olarak kullanılabilecek alanlar için ” Donör Bölge ” konulu yazımızı okuyarak,

konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
***

Neden Pubik Bölgeden Saç Ekimi Yapılıyor?

Özellikle erkek tipi dökülmelerin temel sebebini oluşturan androjen hormonuna dayanıklı, kalın, güçlü ve yoğun renkli yapısıyla dikkat çeken genital bölge çevresindeki kıl yapısı saç, kaş ve kirpik ekimi için tercih edilmektedir.

Pubik bölgedeki kıl köklerinden yapılan ekimler, kısa kullanılacak saçlar, kirpik ve kaş yapısı için uygun bir donör alandır. Bilindiği üzere saç ekimi ancak ve ancak kişinin kendi kıl köklerinden gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi için 1. donör bölge olarak tercih edilen ense kökleri zayıf ve yetersiz olan kişiler saç ekimi için farklı arayışlara girebilmektedir. Pubik bölgedeki kıl köklerinin “istenmeyen” noktasında düşünüldüğü varsayıldığında buradaki gür ve güçlü kıl köklerinin ekim için kullanılması idealdir.

Burada unutulmaması gereken en önemli nokta; her saç ekiminde olduğu gibi pubik bölgeden alınarak yapılan ekimlerde, bu bölgeden alınan kıllar ekim sonrası şok dökülme ile döküldükten sonra, ekilen köklerden yepyeni kıllar oluşmaya ve büyümeye başlamaktadır.

Pubik Bölgeden Saç Ekimi Yaptırmanın Dezavantajları Nelerdir?

 • Kıl yapısı saç yapısına göre serttir
 • Kıl yapısı kıvrık ya da pürüzlü olabilmektedir.
 • Pubik bölge kıllarının uzama seviyesi düşüktür. Erkek tipi modeller için uygun olsa da kadınlar için uygun değildir.
 • Kolay kıvrılabilen yapısı bazı saçlar için uygun değildir.
 • Pubik bölgede saç ekimi için yeterli sayıda kıl kökü bulunmaya bilmektedir.

 

Pubik Bölgeden Kirpik Ekimi

Pubik bölgeden saç ekimi
Kirpik Ekimi Hakkında bilgi edinin.

Gür ve dolgun kirpikler için kolay bir operasyon olan kirpik ekimi son yıllarda sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Pubik bölgeden saç ekimi kavramının gündeme gelmesi, kirpik ekimi ile yakından alakalıdır. Kirpik ekimi için uygun birçok koşulu sağlayan pubik bölgedeki kıllar, sayesine ihtiyaç duyan kişilerin dolgun ve güzel kirpiklere sahip olması sağlanabiliyor.

Kirpik ekiminin, kısa sürmesi, çabuk iyileşmesi ve iyi sonuçlar alınması sebebiyle kirpik ekimindeki artış, pubik bölgenin sağladığı avantaj sebebiyle donör alan olarak pubik bölgedeki dolgun kıvrık kılların kullanılmasına sebep olmaktadır. Şimdi bu avantajlara biraz daha yakından bakalım

 

Pubik Bölgeden Kirpik Ekimi Yapılmasının Avantajları Nelerdir?

Pubik bölgedeki kıl yapısı kirpik ekimi için güzel bir ortam sağlayabilmektedir. Pubik bölgeden saç ekimi yapılması

konusunda dezavantajlar yaratan bu kıllar, söz konusu kirpik ekimi olduğunda çeşitli avantajlar sağlamaktadır.

 • Güçlü ve kalın kıl yapısı ekilen kirpiklerin
  Pubik bölgeden kirpik ekimi yapılmasının önemli avantajları vardır.

  dolgun görünmesini kolaylaştırır

 • Fazla uzamıyor olması kirpik ekiminde tercih edilen donör bölge olmasının sebebidir.
 • Kıvrık yapısı kirpiklerde özellikle tercih edilen bir konudur, ortalama kirpik boyutu gereksiz kıvrılmaların oluşmasının önüne geçecektir.
 • Pubik bölgeden saç ekimi için yeterli olmayan kıl sayısı kirpik ekimi için her zaman yeterlidir.

Kirpik ekimi için tercih sebebi olan pubik bölge kılları, bazı durumlarda kaş ekimlerinde ve sakal ekimlerinde de kullanılabilmektedir.

Sonuç olarak, genital bölgenin çevresindeki kıllar yapısal olarak, göğüs, bacak ya da ense kıllarından farklı bir noktada değildir. Burada önemli olan temel isteğin belirlenmesi ve en iyi çözüm yolunun kullanılmasıdır. Kirpik dökülmesi yaşamış ve bu durumdan muzdarip birinin kirpik ekimi için pubik kıllarını tercih etmesi tibbi anlamda doğru ve başarılı sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. En doğru kararı doktorunuzla birlikte yapacağını görüşme sonrası alabilirsiniz.

***
Saçlarınızın daha yoğun, sık ve sağlıklı görünmesi için “Saç Sıklaştırma Yöntemleri” hakkındaki ayrıntılı yazımızı okuyabilirsiniz.
***

 

0

İlgili Makaleler