Saç Bakım Kürleri

0
saç dökülmesine karşı saç bakım kürü
En başarılı ve doğal saç bakım kürleri

Saç Bakım Kürleri

Saç sıklaştırmak ve gürleştirmek için en sık başvurulan yöntemlerden biri de evde hazırlanabilen doğal saç bakım kürleri dir. Doğal saç bakım kürleri, saçlarınız dışarıdan beslenmesi sağlayarak saçlardaki özellikle koparak dökülmelerin önüne geçer. Sonrasında ise düzenli uygulanan saç bakım kürleri, saçların daha sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken, dökülmelerinde azalmasıı destekler.

Doğal saç bakım kürleri, senelerdir hem kadınlar hemde erkekler tarafından uygulanmakta ve düzenli uygulamalarda başarılı sonuçlar vermektedir ancak her zaman belirttiğimiz gibi saçlarınızın aslında köklerinde bulunan kılcal damarlar sayesinde kan yoluyla beslenirler. Yani saçlarınızın beslenmesi ve güçlenmesi sizin beslenme şeklinizle de doğrudan bağlantılıdır.

Yani, doğal saç bakım kürleri ni düzenli bir şekilde uygulamanın yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Bu önemli uyarımızı yaptıktan sonra kolaylıkla evde uygulayabileceğiniz saçlarınızı güçlendirecek yöntemlere geçebiliriz.

Bu yazı ve fotoğraflar dizisi ilginizi çekecek… ⇒ Saç Ekimi Öncesi Sonrası
 

EN BAŞARILI DOĞAL BAKIM KÜRLERİ

Birçok kadın ve erkek tarafından evde denenerek başarılı sonuçlar alınan en iyi saç bakım kürlerini sizleri için sıralıyoruz…

İlk sırada çok özel bir tarif var…

SAÇ İÇİN İLİK MASKESİ (saç bakım kürleri )

Evet, yanlış duymadınız… Sığır iliği maskesi ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. İlk duyulduğuna kulağa çok garip gelen bu tarif ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Birçok kişi tarafından denenmiş olan tarif bir anlamda internet fenomenine dönüşmüş durumda… denemek isteyenler için tarifi şu şekilde;

 • Kasaptan alınmış 200 gram sığır iliği
 • saf zeytinyağı (50 gr)
 • orijinal lavanta yağı (50 gr)

Zeytinyağı ile lavantanın iyi kalite olmasına dikkat etmelisiniz. Küçük bir tencere içerisine 1 çay bardağı su ve ilik koyularak kaynatılır. Küçük parçalara ayrılan ilik blendır yardımıyla tamamen parçalanır ve bir süzgeçten geçirilir. Elde edilen karışımın içerisine zeytinyağı ve lavanta yağı ilave edilir. Saça sürülerek 1-2 saat bekletilir.

Haftada 1 ya da 2 defa uygulanabilir.

En az 4 hafta uygulanması tavsiye edilir.

Bu formül seyrek saçların olduğu bölgelerde saçların gürleştirilmesi için hem erkekler hemde kadınlar için uygulanabilir ancak belirtmekte fayda var formül tamamen dökülmüş ve kelleşmiş bölgelerde işe yaramıyor yalnızca varolan saçların beslenmesi için kullanılabiliyor.

Ekilen saçların güçlenmesi için saç ekimi yaptıran kişiler tarafından da kullanılır. Ancak Tarif saç ekimi sonrası 6. Aydan sonra kullanılabilir.

Doğal bakım kürleri dışında saç dökülmesi için neler yapılabilir, ayrıntılı bilgi için “
Saç dökülmesine çözüm yolları nelerdir? ” yazımızı okuyabilirsiniz.
ZEYTİNYAĞI  SÜTÜ VE SARIMSAK MASKESİ 

Sarımsağın saça iyi geldiği herkes tarafından bilinen bir gerçek ancak kokusu sebebiyle birçok kişi bu formülden kaçıyor ancak yine de doğal saç bakımı maskeleri arasında en başarılı sonuçların alındığı bir kür olarak bu maskeye de burada yer veriyoruz.

 • 5-6 diş sarımsak
 • Bir çay bardağı zeytinyağı sütü (zeytinyağı sütü yerine saf zeytinyağı da kullanılabilir ancak zeytinyağı sütü çok daha başarılı sonuç verecektir.)

5-6 diş sarımsak havan yardımı ile iyice ezilir. Sarımsak parçalarının tamamen ezildiğinden emin olmalısınız. Sonrasında zeytinyağı sütü ve sarımsak karıştırılarak yaklaşık 15 dakika beklenir. Bu sürede ara ara karıştırmaya dikkat etmelisiniz. Hazırladığınız karışımı parmaklarınız yardımıyla saçınızın diplerinden başlayarak sürünüz. Daha sonrasında saç diplerine masaj yapan bir tarak ile bir süre tarayarak saç bakım kürünün saç derinize işlemesine destek olabilirsiniz.

Sarımsağa karşı bilinen bir alerjisi olan kişilerin maskeyi uygulamaması gerekiyor, sarımsağa karşı alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için kafanızda küçük bir alanda denemek yapıp bir süre bekleyin.

 • Hem erkekler hemde kadınlar uygulayabilir,
 • Kelleşme olan bölümlere öncelikle ezilen sarımsaktan bir miktar sürülerek bekletilebilir,
 • Haftada 1-2 defa uygulayın,
 • Saç bakım kürünü kafanızda en az yarım saat bekletmelisiniz.
Daha gür ve dolgun saçlar herkesin hayali, peki, saçlarımızın neden seyrekleşiyor? Seyrek saç problemi yaşayanlar neler yapmalı…
 Seyrek Saç Problemi
Oldukça kolay hazırlanan ve saç dökülmesine karşı saçların güçlenmesini sağlayan bu yöntem düzenli uygulamada saç dökülmenizi yavaşlatıyor.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ÖZEL FORMÜL

 • 3 bardak su
 • bir yemek kaşığı lavanta çiçeği

3 bardak su bir tencereye alınarak kaynatılır. İçerisine 1 yemek kaşığı lavanta çiçeği konarak maksimum 5 dakika demlenir. Sonrasında bu lavanta suyu karışımı saça sürülerek yarım saat bekletilir.

 • Saç dökülmesi sorunu ortadan kalkana kadar uygulanabilir.
 • Hem erkek hem kadınlarda uygulanabilir.
 • Haftada 2 defa uygulanması tavsiye edilir.
 • Sıcak bir şekilde uygulanmalıdır.

Bu formüllerin tek başına işe yarayabilmesi için saç dökülmesi ya da seyrelmesinin sebepleri bir hastalığa, hormanal ya da metabolik bir sorun bağlı olmaması gerekmektedir.

DİKKAT!  Saç bakım kürleri bir tedavi şekli değildir. Yoğun bir saç dökülmesi yaşıyorsanız öncelikle saç dökülmesi sebebinizin altına yatan sebepleri öğrenmek için dermatologa başvurmanız gerektiğini unutmayın.

 

 

 

0

İlgili Makaleler