Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler

0
Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler
Saç ekimi başarısını etkileyen faktörlerden en önemlisi doktor seçimidir.

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler

Saç ekimi operasyonu yaptırmaya karar verdikten sonra bile kafamızı kurcalayan soru, yaptıracağınız operasyonun başarılı bir şekilde geçip geçmeyeceğidir. Operasyon sonrası saçlarınız istediğiniz şekilde doğal ve güzel görünüp görünemeyeceğini merak edersiniz. . Sorunsuz bir operasyon geçirip sıkıntısız bir iyileşme süreci sonrası yeni görünümünüze kavuşmak istersiniz. Aslında tüm bunlar saç ekimi başarısını etkileyen faktörler ile doğrudan bağlantılıdır.

Siz doğru seçimler yaparsanız operasyonunuzun başarılı geçme ihtimali de o kadar yükselir.

Saç ekimi operasyonu başarısında sizin de üzerinize önemli görevler düşmektedir. Bunlarda en önemlisi, seçimleriniz konusunda dikkatli davranabilecek kadar bilgi sahibi olmanızdır. Saç ekimi öncesi dikkat edilecekler hakkında yeterince bilgilenirseniz daha doğru seçimler yaparsınız.

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Saç ekimi operasyonunun başarısını etkileyen faktörler, sizin de operasyon öncesinde ve saç ekimi sonrasında dikkat etmeniz gereken konulardan oluşmaktadır.

 1. Donör sahanın durumu saç ekimi başarısını etkileyen faktörler arasındadır.
 2. Kellik seviyeniz operasyon sonuçlarını doğrudan etkilemektedir.
 3. Doktor ve saç ekim merkezi seçiminiz saç ekimi başarısını etkileyen en önemli etmendir.
  • Doktorun Tecrübesi,
  • Kullanılacak olan saç ekim tekniği,
  • Saç köklerinin bekletilme süresi,
  • Saç köklerinin saklanma koşulları,
 1. Saç ekimi sonrası kurallara uymanız operasyon başarısını etkileyen faktörler arasındadır.

Yukarıda görüldüğü gibi saç ekimi operasyonunuzun başarılı bir şekilde sonuçlanıp sonuçlanmayacağı birçok farklı etmene bağlı iken, bunlardan birçoğu sizin dikkatli ve hassas seçimleriniz sayesinde olumlu yönde değişebilir.

Peki, saç ekiminin bu etmenlerden olumlu yönde etkilenmesi için neler yapmak gerekiyor? Şimdi hepsine kısaca bir göz atalım.

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler – Donör Bölge

Saç ekimi başarısını etkileyen faktörler içinde en başta yer alan konu sizin donör sahanızdır. Ekilecek saçınız yok denecek kadar azsa başarılı olacak bir ekimden söz etmek imkansızdırİyi bir sonuç için öncelikle yeterli donör alana ihtiyacımız vardır.

***
Donör bölgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için “ Donör Bölge Nedir?” konulu makalemizi okumalısınız.
***

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler – Saç Dökülme Seviyesi

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler
Saç ekimi başarısını etkileyen faktörlerden biri de donör alanın yeterliliğidir.

Kellik seviyeniz arttıkça saç ekimi operasyonunun başarısı düşebilmektedir. Saç ekim operasyonları hala, ancak ve ancak sizin kendi donör bölgenizden alınan kıl kökleriniz ile yapılmaktadır. Açıklığınızı kapatabilecek kadar kılınız yoksa operasyon başarılı geçmiş olsa da sonuçları sizi tatmin etmeyebilir.

Tek bir saç kökünden birçok saç kökü yaratmayı sağlayacak saç klonlama teknolojisi başarılı sonuçlar verene kadar, kellik seviyeniz ve donör alanınız saç ekim başarısını etkileyen en temel ve değiştirilemeyecek etmenler arasında yerini alacaktır.

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler – Doktor

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişileri en çok kaygılandıran konulardan birisi de saç ekim merkezi seçimidir. Saç ekim merkezi ve doktor seçimi saç ekim operasyonlarının başarısını ciddi anlamda etkilemektedir.

Doktorun Tecrübesi

Saç ekim operasyonları Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerde, doktorlar tarafından yapılması gereken cerrahi operasyonlardır. Saç ekimi başarısını etkileyen faktörler arasında doktor tecrübesi en önemli sırada yer alır. Operasyonu yaptırmadan önce doktorunuzdan referans isteyin ve aklınıza takılan tüm soruları sormayı ihmal etmeyin.

Kullanılacak olan Saç Ekim Tekniği

Tıp teknolojileri hızlı bir şekilde değişmekte ve gelişmektedir. Saç ekim teknikleri arasında seçim yaparken çağın gerisinde kalmamış bir yöntem olmasına dikkat etmelisiniz.

Saç Köklerinin Bekletilme Süresi

Operasyon sırasında donör alandan alınarak nakil edilecek olan saç kökleri özel solüsyonlar içerisinde kanal açma süresince bekletilmektedir. Saç köklerinin vücut dışında uzun süre bekletilmesi canlılıklarını yitirmelerine sebep olur, bu da operasyon sonucunu etkiler.

Saç Köklerinin Saklanma Koşulları

Toplanan saç köklerinin bekletildiği süre içerisinde nasıl saklandığı da önemlidir.Saç kökleri soğuk ortamda özel solüsyonlarda saklanmadığı sürece daha hızlı bir şekilde sağlıklarını yitirirler.

Saç Ekimi Başarısını Etkileyen Faktörler – Uyulması Gereken Kurallar

Saç ekimi sonrasında dikkat edilecek kurallar saç ekimi başarısını etkiler. Yeni saçlarınıza en hızlı şekilde kavuşmak için dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. Saç ekimi sonrasında dikkat edilecek kuralların en önemlisi kafa bölgesine gelebilecek her türlü baskıdan korunmanızdır.

Sonuç olarak; saç ekimi başarısını etkileyen faktörler sizin seçimleriniz ve dikkatiniz ile de yakından alakalıdır. Saç ekimi operasyonu yaptırmak ve yeni saçlarınıza kavuşmak 1 senelik uzun bir yoldur. Bu yolda size eşlik edecek ve yol gösterecek ekibi dikkatli bir şekilde seçmelisiniz.

0

İlgili Makaleler