Saç Ekimi Fiyatları

0
Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Her sektörde olduğu gibi saç ekimi sektöründe de fiyatları etkileyen çeşitli faktörler vardır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, saç ekimi fiyatları konusunda birçok araştırma yapar. Bir süre sonra, aldığı  farklı fiyatlardan dolayı kişinin kafası karışmaya başlar. Bu gayet normaldir. Çünkü,  “Saç ekimi fiyatları ne kadardır” sorusunun cevabı, saç ekimi ücretlerini etkileyen faktörlerde gizlidir.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler, saç ekimi ile ilgili fiyatların ne kadar olduğunu öğrenerek, bütçelerini buna göre belirlemek isterler. Sizde biliyorsunuz ki, tek bir saç ekimi fiyatından bahsetmek mümkün değildir. Farklı saç ekimi merkezleri farklı fiyat politikaları uygular.

Saç ekimi merkezi seçmeden önce saç ekimi fiyatlarının neye göre belirlendiğini, neden değişiklik gösterdiğini öğrenmenizde fayda vardır.

Günümüzde Saç Ekimi Fiyatları

Günümüzde, saç ekim merkezleri 4 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiklik gösteren fiyatlara saç ekimi yapmaktadır. Bu fiyat aralığı kişinin kellik seviyesine, ekim yapılacak olan tekniğe ve saç ekimi merkezine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Her bir saç ekimi merkezi farklı bir fiyat politikası uygulamaktadır. Sitemizde saç ekimi fiyatları ile ilgili ayrı bir bölüm yer almaktadır. Fiyatlar bölümüne geçmeden önce mutlaka yazımızın devamında bulunan “saç ekimi fiyatları etkileyen faktörler” ile ilgili bilgi edinmeniz saç ekimi merkezi seçiminde ve fiyat politikalarını anlamanızda size yardımcı olacaktır.

Saç ekimi merkezlerinin ortalama saç ekimi fiyatlarını tek tek incelemek için  saç ekimi merkezleri ve fiyatları  bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz!
Saç ekim fiyatları her ülkede değişiklik göstermektedir. Yapılan bir araştırmaya göre; Türkiye’de, dünyadaki saç ekim fiyatlarının ortalamasından yüzde 80 daha uygun fiyatlara saç ekimi yapılmakta.

Saç Ekimi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Saç ekimi fiyatlarına göre saç ekimi merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Size biliyorsunuz ki, saç ekimi fiyatlarının yüksek olması başarılı bir saç ekimini garantiliyemez. Saç ekimi fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek, başarılı ve uygun bir saç ekimi merkezi seçmenize yardımcı olacaktır. Günümüzde saç ekimi fiyatlarını etkileyen 4 temel faktör vardır. Bunlar;

  1. Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve ek uygulamalar,
  2. Ekilecek olan greft sayısı,
  3. Merkezin bulunduğu yer (şehir/semt),
  4. Lüks hizmet.

Şimdi bu faktörleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve saç ekimi merkezine gittiğinizde cevaplarını mutlaka öğrenmeniz gereken bazı sorulara yer vereceğiz.

1. Saç Ekim Teknikleri ve Ek Uygulamalar

Saç Ekimi için Fiyat Alırken Hangi Yöntemin Uygulanacağını Mutlaka Sorun!

Saç ekimi operasyonlarında ücreti etkileyen en önemli noktalardan bir tanesi hangi tekniğin kullanılacağıdır. Bununla birlikte yapılacak ek uygulamalar da fiyat aralığının yükselmesine sebep olur.

Saç ekimi fiyatları ve ücretler
Saç ekimi fiyatları neye göre değişiyor?

Burada şunlara mutlaka dikkat edin. “En son teknik”, “en yeni teknik”, “en süper yöntem” gibi reklam kokan cümlelere şüpheyle yaklaşın.

Şu an 2 tip saç ekimi yöntemi vardır. FUE ve FUT. Bununla birlikte,  saç ekim işleminin bir bilgisayar aracılığıyla yapıldığı Robotik FUE de mevcuttur. Ek uygulamalara gelince, saçın yapısını güçlendirmeye yarayan PRP ile FUE saç ekimi gibi uygulamalar da vardır. Ek uygulamaların gerekliliği hasta ile doktor arasında yapılacak olan görüşme ile belirlenir. Ülkemizde Robotik FUE’nin ücreti yüksek olduğu için pek tercih edilmemektedir. Ayrıca FUE ve FUT yöntemleri de ücreti belirleyen faktörler arasındadır. Bu yüzden, saç ekimi için fiyat alırken hangi yöntemin uygulanacağını mutlaka sorun.

Günümüzde, Türkiye’de ve dünyada en yaygın olarak kullanılan saç ekimi yöntemi FUE’dir.
Peki, FUE Nedir? Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

2. Ekilecek Olan Greft Sayısı

Saç Ekimi Öncesinde, Doktorunuza Kaç Greft Ekileceğini Mutlaka Sorun!

Saç ekimi fiyatları ne kadar?
Saç ekimi fiyatları neye göre belirleniyor?

Saç ekim planlaması sonrasında hastaya ekilecek olan greft sayısına karar verilir. Bu karar verilirken,  kelleşmiş alan hesaplanır. Bazı saç ekim merkezleri tek fiyat uygulaması verirken, bazıları ise toplanacak greft sayısını dikkate alır. Çünkü, 1000 greftlik bir operasyon 2 saatte tamamlanırken, 4000 greft gerektiren bir ekim ise 8 saat sürecektir. Yani, greft sayılarında büyük farklılıklar söz konusuysa, greft sayısındaki artış operasyon süresini uzatır.

Bu orantıda saç ekimi fiyatları da belirli bir oranda yükselir. Saç ekimi öncesinde, doktorunuza kaç greft ekileceğini mutlaka sorun.

Saç Ekimi Yaptıracaklara Tavsiyeler:

    1-  Farklı saç ekimi merkezleri ile görüşün,
    2-  Kaç greft ekileceğini öğrenin,
    3-  Hangi saç ekim yönteminin kullanılacağını sorun.

Şişirilmiş ücretler ödemeden başarılı bir saç ekimi yaptırmak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir
Saç ekimi merkezi seçerken dikkat etmeniz gerekenler

3. Merkezin Bulunduğu Şehir/Semt

Bu faktör de, tüm sektörlerde olduğu gibi saç ekim, sektöründe de fiyatı etkileyebilmektedir. Bazı saç ekimi merkezleri, ulaşım, çevre temizliği ve semt açısından farklı bölgeleri seçmektedir.

Haliyle saç ekim merkezi için verilecek olan kira fiyatındaki artış, saç ekim ücretine de yansıyabilmektedir. Ancak farklı bir bakış açısıyla bazı şehirlerde saç ekim merkezlerinin fazlalığı rekabeti artırır ve saç ekim fiyatlarını düşürebilmektedir.

4. Hizmette Lüks İhtiyacı

Sağlık hizmetlerinde lüks ihtiyacı bir gereklilik olmasa da fiyatı artıran faktörler arasındadır. Bu tarz saç ekimi merkezlerinde tahmin edileceğiniz üzere, saç ekim ücretleri artar. Ancak bu, verilen sağlık hizmetinin kalitesinin ya da başarısının artacağı anlamına gelmez. Bu artış ek hizmetleri içerir (ulaşım, otel, hasta için ayrılmış özel lüks oda).

Ne kadar lüks hizmet alacağınıza karar vererek, saç ekimi operasyon sürecinizin daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz ancak hizmette lüks ihtiyacı operasyon başarısını direkt etkileyen bir etmen değildir.

0

Yorumlar

İlgili Makaleler