Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

0
Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?
Saç Ekimi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

(“Saç Ekimi Fiyat Listesi” güncellendi) Her sektörde olduğu gibi saç ekimi sektöründe de fiyatları etkileyen çeşitli faktörler vardır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişi, saç ekimi fiyatları konusunda birçok araştırma yapar. Bir süre sonra, aldığı  farklı fiyatlardan dolayı kişinin kafası karışmaya başlar. Bu gayet normaldir. Çünkü,  “Saç ekimi fiyatları ne kadardır” sorusunun cevabı, saç ekimi ücretlerini etkileyen faktörler belirlendikten sonra ortaya çıkar.

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler, saç ekimi ile ilgili maliyetlerin ne kadar olduğunu öğrenerek, bütçelerini buna göre belirlemek isterler. Sizde biliyorsunuz ki, saç nakli fiyatları merkeze göre değişiklik göstermektedir ve saç ekiminde tek bir maliyetten ve fiyattan bahsetmek mümkün değildir.

Farklı saç ekimi merkezleri farklı saç ekimi fiyat politikaları uygular.

Saç ekimi merkezi seçmeden önce saç ekimi fiyatlarının neye göre belirlendiğini, neden değişiklik gösterdiğini öğrenmenizde fayda vardır.

Önemli Tüyolar

  • Saç ekimi fiyatları ortalama ücretlerden çok düşük ya da çok yüksek ise konuya temkinli yaklaşın.
  • Garanti belgesi gibi bir takım ticari amaçla kullanılan konuların fiyatı şişirme ihtimali olduğunu unutmayın. Sağlık ile ilgili hususların garanti belgesinin olmayacağını aklınızda tutun,
  • Greft sayısına göre tek bir saç ekimi fiyatı uygulamasında ticari yaklaşımlara dikkat etmekte fayda olabilir,
  • Saç ekimi sonrası yüksek ücretli şampuan satışları genellikle en sık şikayet edilen konular arasındadır, bu konuyla ilgili saç ekimi merkezi ile anlaşma yapmadan önce konuşun. Ayrıca özel bir şampuanın gerekliliği konusunda doğru araştırmayı yaptığınıza emin olun. Bunun sağlığınız için mi ticari kaygı ile mi yapıldığını sorgulayın,
  • Tek seferde 4500 greft üstü ekimler tavsiye edilmemektedir. Pazarlama stratejisi olarak kullanılan çok greft ekiminin her zaman yararlı olmadığını aklınızda tutun.

 

Yöntemine Göre Saç Ekimi Fiyat Listesi


Yöntemine göre saç ekimi fiyat listesi, sizlerin saç ekimi fiyatlarında nasıl değişiklikler yaşandığını görmenize ve olası saç ekimi maliyeti konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Sizde takdir edersiniz ki, burada tek bir saç ekim fiyatı ‘ndan bahsetmek maalesef mümkün değildir. Saç ekimi ücretlerinin ne kadar olduğu konusunda en net ve doğru bilgi, doktor muayenesi sonrasında size saç ekimi merkezi tarafından verilen saç ekim ücreti dir. Bizler yine de çok merak edilen bir soru olduğu için sizlere ortalama bir fiyat skalası ortaya koyduk.

2019 Güncel Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Yöntemi

Minimum Maliyet

Maksimum Maliyet

FUE Saç Ekimi ₺3.500₺15.000
PRP’li FUE Saç Ekimi ₺3.500 ₺16.500
Mega Saç Ekimi*₺5.000₺20.000
DHI ₺7.000₺18.000
Robotic Saç Ekimi₺12.000 ₺25.000
Sıklaştırma Ekimi₺3.000₺15.000
*7 bin üstü greft nakledilen ekimler.
** Doktor tarafından gerçekleştirilen ekimlerde fiyat değişikliği olabilir.

Bu fiyat aralığı kişinin kellik seviyesine, ekim yapılacak olan tekniğe ve saç ekimi merkezine ve doktora göre değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekimi maliyetinizi belirleme de bu noktaları dikkate almalısınız.

Saç ekim mer
kezlerine göre daha net fiyat aralığı öğrenmek istiyorsanız, lütfen sitemizde bu konu için oluşturduğumuz, saç ekimi merkezleri ve fiyatları bölümümüzü ziyaret ediniz.
 

Her bir saç ekimi merkezi farklı bir fiyat politikası uygulamaktadır. Sitemizde saç ekimi fiyatları ile ilgili ayrı bir bölüm yer almaktadır. Fiyatlar bölümüne geçmeden önce mutlaka yazımızın devamında bulunan “saç ekimi fiyatları etkileyen faktörler” ile ilgili bilgi edinmeniz saç ekimi merkezi seçiminde ve fiyat politikalarını anlamanızda size yardımcı olacaktır.

Saç ekimi fiyatları her ülkede değişiklik göstermektedir. Yapılan bir araştırmaya göre; Türkiye’de, dünyadaki saç ekim fiyatlarının ortalamasından yüzde 80 daha uygun fiyatlara saç ekimi yapılmakta.

Saç Ekimi Fiyat Faktörleri

Saç ekimi merkezini seçerken, herkesin üzerinde durduğu bir konu vardır. Bazı kişiler referansa daha çok dikkat ederken, bazı kişiler tanıdık insanlar arar ya da bilindik markalara girmek isterler. Bazı insanlar maliyet öncelikle araştırma yaparken, kendisi için en uygun ancak en ideal merkezi anlamaya çalışırlar. Aslına saç ekimi merkezleri arasında internet üzerinden yapılacak dikkatli aramalar ve özellikle merkezlerin ziyareti bu durumun hızla çözülmesine destek olur. Saç ekimi fiyatlarına göre saç ekimi merkezi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Size biliyorsunuz ki, saç ekimi fiyatları nın yüksek olması başarılı bir saç ekimini garantileyemez. Saç ekim fiyatlarının neye göre değiştiğini öğrenmek, başarılı ve uygun bir saç ekimi merkezi seçmenize yardımcı olacaktır.

Günümüzde saç ekimi fiyatlarını etkileyen 4 temel faktör vardır.

  1. Uygulanacak olan saç ekim tekniği ve ek uygulamalar,
  2. Ekilecek olan greft sayısı,
  3. Merkezin bulunduğu yer (şehir/semt),
  4. Lüks hizmet.

Şimdi bu faktörleri detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve saç ekimi merkezine gittiğinizde cevaplarını mutlaka öğrenmeniz gereken bazı sorulara yer vereceğiz. Saç ekimi maliyetlerini anlamaya çalışırken saç ekimi yöntemleri seçimi de hastaları oldukça zorlamaktadır. Bu açıdan sitemizde yer alan saç ekimi yöntemlerini okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç ekimi yöntemleri ve ek uygulamalar

Saç Ekimi için Fiyat Alırken Hangi Yöntemin Uygulanacağını Mutlaka Sorun!

Saç ekimi operasyonlarında saç ekimi fiyatları belirlenirken, en önemli noktalardan bir tanesi hangi tekniğin kullanılacağıdır. Bununla birlikte yapılacak ek uygulamalar da fiyat aralığının yükselmesine sebep olur.

Saç ekimi fiyatları ve ücretler
Saç ekimi fiyatları neye göre değişiyor?

Burada şunlara mutlaka dikkat edin. “En son teknik”, “en yeni teknik”, “en süper yöntem” gibi reklam kokan cümlelere şüpheyle yaklaşın.

Günümüzde saç ekimi için uygulanan en geçerli yöntem FUE yöntemi’dir. Bununla birlikte,  saç ekim işleminin bir bilgisayar aracılığıyla yapıldığı Robotik FUE  ya da yine FUE prensibiyle uygulanan DHI Saç Ekimi‘de mevcuttur. Ek uygulamalara gelince, saçın yapısını güçlendirmeye yarayan PRP ile FUE saç ekimi gibi uygulamalar da vardır.  Ek uygulamaların gerekliliği hasta ile doktor arasında yapılacak olan görüşme ile belirlenir. Ülkemizde Robotik FUE’nin ücreti yüksek olduğu için pek tercih edilmemektedir. Ayrıca FUE ve FUT yöntemleri de ücreti belirleyen faktörler arasındadır. Bu yüzden, saç ekimi için fiyat alırken hangi yöntemin uygulanacağını mutlaka sorun.

Günümüzde, Türkiye’de ve dünyada en yaygın olarak kullanılan saç ekimi yöntemi FUE’dir.
PekiFUE Saç Ekimi Nedir?
Ekilecek Olan Greft Sayısı

Saç ekimi fiyatları ne kadar?
Saç ekimi fiyatları neye göre belirleniyor?

(Saç ekiminiz için gerekli olan greft sayısını öğrenmek için, saç ekimi merkezlerinin bir çoğunun uyguladığı ücretsiz saç analizi hizmetinden faydalanabilirsiniz.)

Saç ekim planlamasının hemen arkasından hastaya ekilecek olan greft sayısına karar verilir. Bu aşamada,  kalıcı olarak saç dökülmesi ya da seyrelmesi yaşamış olan alan hesaplanır. Bazı saç ekim merkezleri tek fiyat uygulaması verirken, bazıları ise toplanacak greft sayısını dikkate alır. Çünkü, 1000 greftlik bir operasyon 2 saatte tamamlanırken, 4000 greft gerektiren bir ekim ise 8 saat sürecektir. Yani, greft sayılarında büyük farklılıklar söz konusuysa, greft sayısındaki artış operasyon süresini uzatır.

Bu orantıda saç ekimi fiyatları da belirli bir oranda yükselir. Saç ekimi öncesinde, doktorunuza kaç greft ekileceğini mutlaka sorun.

Saç Ekimi Yaptıracaklara Tavsiyeler:
1-  Farklı saç ekimi merkezleri ile görüşün,
2-  Kaç greft ekileceğini öğrenin,
3-  Hangi saç ekim yönteminin kullanılacağını sorun.

Bu faktör de, tüm sektörlerde olduğu gibi saç ekim sektöründe de saç ekim ücretleri ni etkileyebilmektedir. Bazı saç ekimi merkezleri, ulaşım, çevre temizliği ve semt açısından farklı bölgeleri seçmektedir. Saç ekimi fiyatları daha lüks ve popüler semtlere yerleşmiş olan merkezlerde artarken, merkezi noktadan uzaklaştıkça düşebilmektedir. Burada saç ekim merkezi için verilecek olan kira fiyatındaki artış, saç ekim ücretine de yansıyabilmektedir. Ancak farklı bir bakış açısıyla bazı şehirlerde saç ekim merkezlerinin fazlalığı rekabeti artırır ve saç ekim fiyatları nı düşürebilmektedir.
Şişirilmiş ücretler ödemeden başarılı bir saç ekimi yaptırmak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir
Saç ekimi merkezi seçerken dikkat etmeniz gerekenler
Merkezin Bulunduğu Şehir/Semt 

Merkezin bulunduğu şehir ve semt de saç ekimi maliyet hesaplamasında etkilidir. Büyük şehirler bu anlamda daha çok imkana sahip olduğu için saç ekimi maliyet prosedürleri değişmektedir. Her sektörde olduğu gibi, semt ve şehir saç ekiminin maliyetinde farklılıklar ortaya çıkarır.

Bu anlamda, İstanbul gibi kozmopolit şehirlerde lüks ya da merkeze yakın yerlerdeki kiralar saç ekimi maliyetine doğrudan yansımakta, yabi saç ekimi fiyatlarını  yükselebilmektedir. Bunun yanı sıra kalabalık ve büyük şehirler aynı zamanda daha çok merkezin bulunması sebebiyle rekabet ve serbest piyasa ortamından etkilenir bu da bazı saç ekimi merkezlerinin, ekim maliyetlerinden daha uygun fiyatlara saç ekimi yapabilmesine veya çeşitli kampanya ve indirim dönemleriyle hastayı kendine çekmesine olanak sağlar.

Hizmette Lüks İhtiyacı

Sağlık hizmetlerinde lüks ihtiyacı bir gereklilik olmasa da saç ektirme fiyatlarını artıran faktörler arasındadır. Bu tarz saç ekimi merkezlerinde tahmin edileceğiniz üzere, saç ekim ücretleri artar. Ancak bu, bazı durumlarda saç ekimi merkezinin verdiği sağlık hizmetinin de artacağı anlamında gelirken bazı durumlarda ise, yalnızca lüks ihtiyaç ya da ticari bir takım unsurlardan etkilenir ancak sağlık hizmetinin kalitesinin ya da başarısının artacağı anlamına gelmez. Bu artış ek hizmetleri içerebilir. (ulaşım, otel, hasta için ayrılmış özel lüks oda). Ne kadar lüks hizmet alacağınıza karar vererek, saç ekimi operasyon sürecinizin daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz ancak hizmette lüks ihtiyacı operasyon başarısını direkt etkileyen bir etmen değildir.

Sonuç Olarak; birçok farklı faktöre göre değişiklik gösterebilecek olan saç ekimi fiyatları, Türkiye’de en düşük 3 bin 500 TL’den başlayarak 10 bin TL  – 15 bin TL ‘ye kadar çıkabilmektedir. Sağlık konuları söz konusu olduğunda öncelikle iyi araştırma yapılmalı, fiyat dışındaki diğer etmenler dikkatlice analiz edilmelidir.

UNUTMAYIN, en pahalı olan iyidir diye bir şey söylemek yanlış olur. Saç ekimi fiyatları konusunu değiştiren etmenleri göz önüne alarak sizin bütçenize en uygun olan en iyi merkezi bulabilirsiniz.,

 

 

0

İlgili Makaleler