Avantajları ve Dezavantajlarıyla Saç Simülasyonu

0

Saç Simülasyonu/Saç Dövmesi Nedir?

Son yıllarda ortaya çıkan ve saç dökülmesi yaşayan birçok kişinin ilgisini çeken saç simülasyonu, saç ekimine alternatif bir çözüm olarak düşünülmektedir. Saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi, seyrek saçlı kişiler için bir çözüm olmakla birlikte, aslında saç ekimine alternatif bir yöntem değildir. Cerrahi bir işlem olmayan

saç simülasyonu
Saç simülasyonu yaptırmadan önce bu avantajların ve dezavantajların bilinmesi gerekmektedir.

simülasyon, kafa derisine uygulanan bir dövmedir. Vücuda yapılan dövmeden farkı ise, bu dövmenin kafa derisine yapılması, geçici olması ve içeriğinde doğal pigmentler bulunması. Peki saç simülasyonu veya diğer adıyla saç dövmesi nedir? Nasıl uygulanır?

Avantajları ve dezavantajlarıyla tüm cevaplar bu makalemizde…

İnsanlar, saçlarında dökülmenin başlaması ve sonrasında devam etmesiyle birlikte neler yapılabileceği konusunda araştırma yapmaya başlarlar. Kimileri saç güçlendirici solüsyon PRP‘yi, kimileri ilaçları, kimileri saç ekimini, kimileri ise son günlerde dikkat çeken saç simülasyonunu yani saç dövmesini tercih ederler.

Saç dövmesi yaptırmaya karar veren kişilerin öncelikle iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Saç dövmesinin çeşitli avantajları ve dezavantajları vardır.

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Avantajları

  • Seyrek saçlarda (uzun vadede bir dökülme yaşanmayacaksa) mevcut görüntüden daha iyi durabilir,
  • Geçicidir. Kafa derisinde 3 – 5 yıl arasında durmaktadır,
  • Yara ve yanık gibi izleri gizleyebilir.

 

Saç Simülasyonu Yaptırmanın Dezavantajları

  • Cerrahi bir operasyon değildir,
  • Seyrek saçlarda uygulanır. Saç simülasyonunu yapan kişi saçınızın dökülmesini öngöremez. Saç dövmesi yapıldıktan sonra saçlarınız dökülmeye devam ederse, kafa derinize uygulanan saç dövmesi ortaya çıkar ve kötü bir görüntü oluşturur. Saç dövmesi geçicidir ama vücudunuzda 3 – 5 yıl arası kalacaktır.
  • Saç ekimine alternatif bir yöntem olarak sunulan saç simülasyonu, yukarıda da belirttiğimiz gibi saç cerrahi bir işlem değildir. Bu yüzden dövme işlemini yapacak kişi acı çekmemeniz için lokal anestezi yapamaz. Sadece acıyı hafifletici losyonlar kullanılabilir.
  • Kalıcı değildir. Farz edelim ki  simülasyon yapılan bölgede hiçbir şekilde dökülme yaşanmadı. Bu iyi bir haber ama uygulanan simülasyon 3 – 5 yıl içinde silinecek.
  • Kısa saç traşı sevenlerde daha iyi durduğu söylenmektedir. Uzun saçlı kişilerde aynı etkiyi göstermemektedir.

***

Saç Ekimi Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey Bu Makalemizde!

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

***

 

 

 

0

İlgili Makaleler